Mandala - inspirace na kreativní činnost!

Tentokrát si ukážeme činnost, kterou můžete vyplnit relativně libovolnou dobu. Ať už potřebujete klidnou činnost na půlku odpoledne na táboře, doma zabavit potomka alespoň na hodinku nebo v nějakém kroužku vyplnit poslední hodinu vaší schůzky.

Kruhovité ornamenty a všelijaké různé obrazce vám zaberou jednu nebo i několik hodin práce. Záleží, jakou dobu této aktivitě chcete věnovat. 

Tvorba mandaly se dá na táboře zařadit i jako rezervní program na déšť nebo naopak obrovské horko, před kterým je radno se schovat do stínu. A nebo prostě jako program po nějaké vyčerpávající aktivitě. 

Použijte nějakou podložku - desku, tác, podnos, lze třeba i talíř. Mandalu můžete tvořit mnoha způsoby. Představme si třeba mandalu z barevné rýže (viz. obrázek). 

Rýži obarvenou na libovolný počet barev rozdělte po barvách například do sklenic nebo jiných, ideálně uzavíratelných nádob. Fantazii se zde meze nekladou a je možné vytvořit prakticky jakýkoliv obrazec, ať už propracovaný do každého detailu nebo jen hrubá představa.

Tvorbu mandaly lze podat i jako soutěž mezi jednotlivci či skupinami. Stanovte časový limit, který mají všichni stejný a poté zhodnoťte výsledné obrazce. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 712 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář