Mini slalom

Fyzicky nenáročná hra ideální jako soutěžní disciplína. Nejen milovníci zimní olympiády a slalomu se nadchnou pro tuto aktivitu, při níž vyhrává ten nejrozvážnější a zároveň nejpreciznější hráč.

Připravíme si dostatečně velký polystyren, do kterého zapícháme libovolný počet kolíků, které budou tvořit trasu slalomu. Dobře se zapíchávají sirky či páratka. Rozestupy mezi jednotlivými body by měly být alespoň 10cm. Jako cíl můžeme využít nebo vytvořit menší jamku na polystyrenu či vytyčit cílovou čáru.

Hráči budou závodit se svými papírovými kuličkami, které si vytvoří. Téměř ideální je použít formát papíru A6, který musí být následně dobře zmačkán a co nejvíce uhlazen, případně lehce slepen izolepou, aby se kulička příliš nerozmotala.

Postupně si každý soutěžící postaví svůj předmět na startovní pozici a po odstartování vyráží na trasu. Úkolem je projet vytyčenou trasu slalomu, nesmí se vynechat žádný sloupek a kulička se může pohybovat jen pomocí dechu hráče. V případě pádu mimo desku je buď hráč diskvalifikován nebo navrácen na start. 

Hru lze velmi dobře hrát na několik pokusů, tedy pokud někomu jednou kulička vypadne mimo hrací plochu a je v daném kole vyloučen, není problém v dalším kole zvládnout trasu za nejlepší čas.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 594 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář