Mírumilovné poměření sil pro všechny

Uveďte hru tak, že si v ní budou děti měřit mezi sebou svoji sílu, a jistě je tímto nezklamete. Soupeřit mezi sebou mohou malí i velcí.

Na hru budeme potřebovat pouze kolíčky na prádlo a karty - oboje v takovém počtu, kolik je hráčů. Každému z nich rozdáme jeden kolíček a jednu kartu. Na tom, jaká je karta, vůbec nezáleží. Karty můžeme v krajním případě nahradit i kusem papíru.

Všichni si nachystají kolíček tak, že jej budou držet dvěma prsty tak, aby část, která se po stisknutí otevře, byla nahoře. Ve druhé ruce budou mít kartu. Na odstartování si ji všichni zaráz vloží mezi dvě špičky, které následně stisknou. Pro zajímavost můžeme v tento moment začít měřit čas.

Odteď se nikdo nesmí dotýkat karty a kolíček musí držet stisknutý pouze těmi dvěma prsty, kterými začal. Po nějaké době začnou dětem karty vypadávat na zem, to znamená, že daný hráč vypadl. Vyhrává ten, kdo jako poslední bude držet kartu pomocí stisknutého kolíčku. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 578 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář