Motivujte děti k dobrým skutkům

Kategorie:

Plnit dobré skutky je správné. Děti bychom měli vést k tomu, aby ostatním nezištně pomáhali a nebáli se s tím podělit i s ostatními. Zapojte do kolektivu dětí nástěnku, barvy a hned uvidíte, kdo dělá dobré skutky více a kdo méně.

Ať už ve škole nebo v kroužku máte kolektiv dětí, není na škodu vést je k plnění dobrých skutků. Vysvětlit jim rámcově, co takový dobrý skutek je, nebude problém.

Na nástěnku nebo tabuli napíšeme tabulku se jmény dětí. Každý bude mít svoji barvu - buďto barevné lístečky nebo fixy. Scházíme-li se jednou za týden, vždy vyhradíme zhruba pět minut, během kterých se každý vzpomene, zda za uplynulých sedm dní udělal nějaký dobrý skutek. Pokud ano, napíše si jej a lísteček si připevní do svého řádku. Jestli se kolektiv vídá častěji, buďto ve škole nebo kroužek, do kterého se chodí vícekrát do týdne, nemusíme tuto činnost dělat pokaždé, aby tolik nezevšedněla.

Jedná se o motivační prvek, plnit dobré skutky, nemá to ale sloužit jako soutěž, v rámci které si budou všichni vymýšlet dobré skutky, které dotyčný neudělal. 

Máme-li podezření na někoho takového, kdo přidává podezřele mnoho skutků, můžeme si s ním o tom promluvit a zjistit, zda je opravdu takový snaživec, nebo si pouze vymýšlí. 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 376 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář