Mráčky a zahrádka

Ať už chceme děti formou hry přimět či podpořit v pěstování plodin a obecně starání se o zahrádku nebo si jen zahrát zábavnou hru s vodou, tato hra je správnou volbou. V horkých letních dnech navíc nevadí trocha kapek vody, kterými se děti navíc příjemně ochladí.

Každý hráč má svoji zahrádku, která potřebuje dostatek vláhy. Musí tak doufat v příchod nějakého mráčku, který jeho pozemek zalije.

Zahrádku představuje arch papíru (A4 nebo i větší formát), který položíme na určené místo. Nyní se hráči promění v mráčky, které chtějí svoji zahradu co nejdříve zavlažit. Dříve, než ostatní hráči.

V dostatečné vzdálenosti od zahrádek uděláme stanoviště pro mráčky, které bude představovat nádoba (nebo nádoby) s vodou. Hráči si vezmou lžičky a pomocí nich přenáší vodu ze stanoviště mráčků na svoji zahrádku.

Jak poznáme vítěze hry? Vyhrává ten, jehož zahrádka (papír) je celý nasáklý vodou. 

Hru je samozřejmě možné hrát i na týmy, kdy se skupinky snaží co nejdříve zavlažit svoje zahrádky dřív, než konkurence. Voda se dá přepravovat nejen pomocí lžiček, můžeme využít brčka, vlastní ruce nebo ždímat vodu z kusu oblečení.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 452 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář