Kreativní příšerky

Poklidná hra ke stolu, ideální na pochmurné počasí nebo i na zimu. Všichni hráči dostanou pruh papíru a na něj postupně dotváří jakési monstrum, které každý uvidí až na samotném konci!

Z listu papíru A4 nastříháme na šířku několik proužků, které budou široké zhruba 8-10 cm. Každý si nachystá pruh před sebe a na něj začne tvořit.

Fáze hry

Byť bude výsledné monstrum všelijaké, musí mít několik jednotných prvků. Můžeme vycházet například z postavy člověka, a sice budeme zahrnovat:

  • hlavu s krkem
  • část od ramen po pás včetně paží, avšak ne samotných rukou
  • od pasu po kotníky
  • boty/nohy

Hned na začátek je nutné podotknout, že části můžeme libovolně přidat či ubrat, záleží, na kolik kol chceme jednu hru hrát. 

Zběsilé tvoření

Jednotlivé fáze máme nastíněny. První je tedy nakreslení hlavy a krku. Nechte děti popustit uzdu fantazii a klidně je během kreslení stále podporujte v tom, aby se snažili vymyslet co nejnetradičnější a nejvíc "monstrózní" hlavu. Jakmile každý dokončí kreslení zadané části, čeká na všechny ostatní. Zde by nemělo docházet k prodlevám, při kterých by se rychlejší malíři nudili. Na jednu fázi můžeme stanovit určitý čas, aby hra měla ještě větší řád.

Posílání dál

Poté, co hráč dokreslí danou část, svůj výtvor skryje. A to tak, že pokreslenou část ohne dozadu. Pod ohybem nechá vždy konec, na který se bude navazovat (tzn. po prvním kole bude vidět konec krku, poté kde končí pas a paže, nakonec nohy atp.). V okamžiku, kdy všichni dokreslí a přehnou svůj výtvor, pošlou papír sousedovi po pravé ruce. 

Kdo tedy obdrží nový pruh, navazuje na konec pod přehybem a kreslí další část těla, která se má v dané fázi kreslit. 

 

Ukončení může být dvojího typu, avšak nejsou zde žádné velké rozdíly. Buďto se po dokreslení nohou (poslední fáze) již nekoná další posílání a jakmile hráč dokreslí nohy, vezme celý pruh a ten rozbalí a prohlédne si celou postavu, na které se podílelo několik dalších malířů.

Můžeme také uskutečnit po dokreslení nohou poslední poslaní, po kterém již nikdo nekreslí, jen rozbalí monstrum, u kterého patrně nekreslil žádnou část (pokud je fází méně než hráčů). Některé výtvory bývají velmi zajímavé, některé opravdu vtipné.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 733 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář