Nebezpečné moře

Jsme na opuštěném ostrově, nikde žádné potraviny ani pití. Jediná cesta jak se zachránit je přejít přes moře plné žraloků. Kdo dokáže těžkou cestu zdolat a kdo ne? Zkuste s dětmi tuto pohybovou hru!

Jediné, co se na ostrově nachází, jsou kameny. Jak tomu bývá v pohádkách nebo hrách pro děti, přes tyto kameny v moři se dá pohybovat. To je cesta za záchranou.

Avšak je tu několik háčků. První je, že každý může mít v každé ruce jeden kámen (papír A4). Úkolem hráčů je, dostat se do určeného místa, které znamená pevninu a tedy záchranu. Pohybovat se hráči smí pouze po kamenech (papírech). Kdo šlápne mimo, tomu žraloci ukousnou nohu a může pokračovat alespoň po jedné. Volitelně na každém organizátorovi je, zda bude nějak postihovat dotek rukou se zemí nebo ne.

Hru můžeme koncipovat jako týmovou, tedy že každý může mít dva kameny, ale úkolem hráčů je dostat do cíle všechny členy skupiny.

Druhou variantou je pak na jedince, kdy se každý stará sám o sebe a snaží se tento závod vyhrát.

Inspiraci dodala "Andělka".

I vy můžete přidat svůj nápad na jakoukoliv aktivitu s dětmi.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 489 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář