Obr, čarodějnice a trpaslík [VIDEO]

Jednoduchá akční hra vhodná na vyblbnutí, ale také na procvičení schopnosti rychlého rozhodování. Kromě vysvětlení hry najdete v článku i vysvětlující video a záběry ze samotné hry.

Budeme potřebovat děti rozdělené do dvou týmů, pokud možná co nejvíce vyrovnaných týmů. Oba dva týmy si před každým kolem tajně a rychle domluví, jakou budou předvádět postavu. Mají na výběr z těchto tří:

  • Obr
  • Čarodějnice
  • Trpaslík

Princip je následující: Po odstartování 3-2-1-teď zaráz oba týmy předvedou znak své bytosti (obr --> ruce zvednuté nahoru, čarodějnice --> ruce natažené před sebe, trpaslík --> čupnutí si) a co nejrychleji vyhodnotí, kdo předvádí silnější bytost (pokud oba týmy neukazují to stejné, v tom případě je nová domluva). 

Přehled síly jednotlivých postav

Obr je silnější než trpaslík. Trpaslík je ale malý a mazaný a proto si poradí s čarodějnicí. Čarodějnice umí kouzlit a proto přemůže obra. 

Hráči z týmu, který měl silnější postavu, se snaží chytit co nejvíce hráčů z druhého týmu. Ti se snaží naopak utéct za předem stanovenou čáru, za kterou jsou již v bezpečí.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 673 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář