Obrovská kalkulačka pro všechny

Skvělý tip na vyplnění nějakého kratšího časového prostoru. Delší hraní příliš nepřináší velký progres, včetně vysvětlení je aktivita zhruba na 30 minut.

Předem si připravíme na zemi kalkulačky. Těch musí být stejně, jako týmů, které jsou nejvýše pětičlenné. 

Jak vypadá taková kalkulačka? Z lana uděláme na zemi kruh o průměru asi dva metry (záleží na velikosti hráčů). Do tohoto kruhu libovolně, avšak co nejvíc rovnoměrně, rozložíme čísla 1-30. Čísla by měly být na dostatečně velkých kartičkách/papírech, aby byly lehce k přečtení. 

Stanovíme start, který je zároveň i cílem. Každému týmu přidělíme jednu kalkulačku. Po odstartování se každá skupina vydá ke svému "přístroji". Cílem je, postupně zmáčknout všechna čísla tak, jak jdou po sobě. Důležité pravidlo je, že v kruhu smí být současně maximálně 1 ruka a 1 noha. Jakmile tým postupně stiskne čísla od 1 do 30, utíká zpět na start a v tom momentě se zapíše čas skupiny. 

Necháme krátkou chvíli na domluvení a opakujeme. Na počtu opakování záleží i na hráčích, u menších stačí menší počet kol, než u starších, kteří dokáží více rozvíjet taktiku. Pokud ale se všichni shodnou, že již nechtějí další kolo, protože lepší výsledek nepodají, hru ukončíme.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 758 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář