Opička v kleci

Hra jako stvořená na jakékoliv hřiště či rozsáhlejší plácek kdekoliv v přírodě! Her, při nichž hráči stojí v kruhu, je nepřeberné množství. Při hraní Opičky v kleci mají účastníci zaručený dostatek pohybu a také zábavy.

Hráči utvoří kruh s rozestupy na upažení a čelem dovnitř kulatého útvaru. V jeho středu se nachází jeden hráč - neboli opička. Několik metrů od kruhu umístíme metu.

Opička začne předvádět nejrůznější pohyby, taneční kreace a mnohé další. Ostatní, kteří stojí v kruhu, musí tyto pohyby po opičce opakovat.

Ve správný okamžik se opice pokusí prchnout z kruhu (klece) směrem k metě a dostat se zpět do kruhu - tím se může zachránit a zbavit se role opičky. Dva hráči, mezi nimiž proběhla ven, se ji snaží chytit. Jestliže se opička už vrací (dotkla se mety), musí se i oba honiči dotknout mety a poté pronásledovat opičku.

Dostane-li se opice zpět do kruhu bez toho, aniž by se jí někdo dotknul, opičkou se stává ten, který se vrátí druhý zpět do kruhu. Je-li opička chycena, logicky pokračuje ve své roli uvnitř kruhu.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 503 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář