Pakobal - fotbal trochu jinak

Znáte to, děti si často při volbě hry na hřišti s brankami zvolí právě fotbal. Někoho to ale může postupně omrzet, nebo ani vy nechcete, aby hráli dokola stále stejnou hru. Tato hra pro děti se dá využít jistě i při klasickém fotbalovém tréninku pro zlepšení fyzičky.

Není příliš moc co dlouze vysvětlovat - hra je děsně jednoduchá! Pravidla jako ve fotbalu, hraje se na góly, fauly se trestají. 

Hra má pouze jedinou odlišnost, která ale tuto aktivitu dostává na úplně jinou úroveň. Každý hráč se vždy po dotyku míče musí vrátit k vlastní brance, dotknout se jedné z tyčí a poté může znovu hrát a dotknout se míče. Ať už člověk do balónu kopne, zblokuje jej nebo se do něj náhodně odrazí, počítá se to jako dotyk a musí se vrátit dotknout tyče své brány.

U brankářů je toto pravidlo na zvážení. Ovšem pro větší zábavu by se i on měl po každém doteku dotknout tyče.

Lehce změněný fotbal je tak pro hráče o něco fyzicky náročnější, avšak děti se u něj skvěle pobaví. Může pomoci i při vymýšlení taktiky, jelikož každý má například v útoku jediný dotek a poté se musí vrátit. 

 

Foto: chebskyservis.cz

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 636 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář