Papírová bitva

Zejména malí kluci si často hrají na vojáky a různé bitvy. Tak tato hra je jen z poloviny tento případ. Procvičit si logické a strategické uvažování nebylo jednodušší. Zápasit proti sobě mohou různě staří hráči, jde většinově o hru náhody.

Připravíme si pro libovolný počet hráčů jeden čistý papírpsací potřebu(y)kostky

Každý z hráčů si vybere, kolik chce mít oddílů vojáků (maximálně do 20). Jeden takový oddíl si zakreslí na svou část papíru formou svislé čárky. Vojenské jednotky každého hráče budou výsledně na papíře vedle sebe, nejlépe nějak oddělené od ostatních.

Jeden oddíl každého hráče bude zvolen jako velitel celého vojska a danou jednotku zvýrazníme.

Nyní začíná bitva.. První hráč vezme kostky a hodí nimi. Čísla se sečtou a vznikne nám pro dané kolo klíčové číslo, například 8. Každý hráč následně ve svém vojsku odpočítá každý osmý oddíl a ten škrtne - v případě dvacetičlenného vojska se v tomto kole škrtne osmá a šestnáctá jednotka, po dojetí na konec vojska se s tímto číslem nezačíná odznovu.

Další kolo zahajuje následující hráč opět hodem dvěma kostkami, s jejich součtem se pracuje v daném kole. Jednou škrtnuté oddíly se už nepočítají a tudíž se i přeskakují.

Je-li takto škrtnutý velitel, hráč prohrává. Zvítězí ten, komu jako poslednímu přežije velitel.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 577 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář