Pneumatiky a jehly [VIDEO]

Jak každý jistě ví, pokud pneumatiku propíchneme jehlou nebo jiným ostrým předmětem, tak se nám zkrátka vyfoukne a dál není použitelná. V naší hře se ale dá pneumatika znovu nafouknout a může se dál jezdit.

Pro zajímavý průběh potřebujeme minimálně 5 hráčů. Máme-li opačný stav, že máme naopak mnoho dětí (20 a víc), nic se neděje. 

Před začátkem každého kola určíme někoho, kdo bude jehla. Pokud tedy máme větší skupinu hráčů, mohou být jehly dvě. Zároveň i vymezíme nějaké herní území, aby se děti nerozutekly moc daleko. Kolo odstartujeme a stopujeme 3 minuty. Pneumatiky se snaží udržet co nejdéle nafouklé, tedy aby se jich nedotkla jehla. Pokud ale dojde k dotyku mezi jehlou a pneumatikou, kolo se vyfoukne a daný hráč si musí dřepnout.

Jehla vyhrává, pokud v časovém limitu stihne všechny pneumatiky propíchnout. Ty se ale mohou vzájemně zachraňovat. Pokud nafouklá pneumatika doběhne k té propíchnuté, může ji třemi dřepy nafouknout. Pneumatika, která po uplynutí časového limitu je nafouklá, získává bod.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 809 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář