Pochodové hry na výlet

Kategorie: Výlety

Chcete zpestřit dětem výlet? Zapojte do cesty tzv. "pochodovku". Lze hrát celou cestu a její kouzlo je v nečekaném úkolu!

Máme před sebou například půldenní výlet přírodou dlouhý několik kilometrů. Cestou jistě budou nějaké zastávky, ať už na svačinu či na nějakou hru. Proč ale nezpestřit dětem i samotnou cestu?

Na začátku stanovte pravidla. Vyjmenujte například 3 situace, které mohou nastat. Pojmenujeme je třeba "bomba", "povodeň" a "hlídka". Názvy se dají dle motivace či tíma výletu libovolně změnit. Ke každému pojmu vzápětí ještě řekněte nějaký čas v sekundách.

Dětem vysvětlete, co mají udělat, pokud zazní jeden z těchto pojmů:

  • "Povodeň" může znamenat, že se každý musí do časového limitu dostat nad úroveň cesty, po které právě jdeme (vyšplhat na strom, vyskočit na pařez atd.), aby jej voda nesmetla a nezahubila.
  • "Bomba" je povel k tomu, aby se do časového limitu každý dostal pod úroveň člověka (vedoucí), který tento povel zařve - musí se schovat pod úroveň výbuchu bomby, aby se zachránil.
  • Pokud zazní "hlídka", daný člověk, který toto zařve, zavře oči a počítá do stanoveného času. Poté oči otevře a zůstane stát na svém místě, může se pouze otáčet. Pokud uvidí někoho z dětí, řekne jeho jméno a daný člověk jakožto odhalený se vrací zpět na cestu. Kdo není spatřen, přežívá. 

Body získá ten, kdo daný úkol zvládne - před povodní se stačí vyšplhat někam nahoru, před bombou naopak dolů a při hlídce, pokud není spatřen. 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 646 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář