Podle čeho vybrat pro děti Mikuláše?

Kategorie:

Pátý prosinec se již nezadržitelně blíží a s ním i příchod svatého Mikuláše. Pokud Mikuláš dětem řekne, co dělají špatně a trošku je postraší čert, často je tato návštěva velmi prospěšná. Děti nakonec dostanou za dobré skutky sladkosti a do příště se polepší.

Čím dál tím více rodičů často volí tu variantu, že skrz inzerát nebo podle zkušeností z předchozích let, si objedná návštěvu Mikuláše, čerta a anděla přímo k sobě domů. I ze svých zkušeností mohu říct, že návštěva na děti často zapůsobí. Dostáváme potom zpětnou vazbu od rodičů, kteří nejen že děkují, ale také říkají, jak jejich děti zlepší své chování a často to právě odůvodňují tím, že Mikuláš říkal, aby to nedělaly. Objednat si cizího Mikuláše nepřijde zas tak draho a navíc předejdete tomu, že děti v kostýmech rozpoznají někoho z příbuzných či přátel a na Mikuláše přestanou věřit. 

Samotné návštěvě by ale měla předcházet jistá domluva s lidmi, kteří se za Mikuláše a spol. vydávají. Tento článek by měl trochu nastínit, podle čeho si vybírat danou skupinu lidí, kteří děti v převleku navštěvují a čím vůbec zajistit úspěch.

Neodkládejte domluvu na poslední chvíli

Lidé, kteří s touto službou mají zkušenost alespoň z předešlého roku, často vystavují letáčky a různé reklamy už začátkem listopadu, nekteří i v říjnu. Je dobré se domluvit co možná nejdříve. Pokud si vzpomenete na konci listopadu, že ještě nemáte domluveného Mikuláše a jeho společníky, můžete neuspět. Je proto lepší, pokud si už na začátku listopadu všimnete letáčku, co nejdříve se domluvit. 

Zkušenosti 

Vybíráte-li Mikuláše poprvé a nebo zkoušíte někoho poprvé, je dobré si zjistit, zda mají nějaké zkušneosti z předešlých let. Například pokud někde na internetu mají vystavené fotky, nebo přímo na letáčku mají své vlastní fotografie. 

Komunikace

Určitě je nutné udržovat nějakou komunikaci. Vůbec nejdůležitější je to při domluvě časového termínu. Obě strany musí být jasně domluvené na čase, kdy návštěva dorazí. V daný den příchodu Mikuláše je možné, že se svatý muž zpozdí, jelikož může mít domluvené i desítky dalších návštěv. 

Další užitečné tipy pro výběr Mikuláše naleznete na druhé straně.

Přejít na druhou stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 543 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 3/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář