Podle čeho vybrat pro děti Mikuláše?

Kategorie:

Pátý prosinec se již nezadržitelně blíží a s ním i příchod svatého Mikuláše. Pokud Mikuláš dětem řekne, co dělají špatně a trošku je postraší čert, často je tato návštěva velmi prospěšná. Děti nakonec dostanou za dobré skutky sladkosti a do příště se polepší.

                                                            

Zvídavost

Pokud jste již s někým v kontaktu, dobrého Mikuláše poznáte také tak, že si bude zjišťovat o dětech dobré a špatné skutky za rok. Samotná návštěva totiž pak působí na děti o mnoho víc, pokud Mikuláš ví na děti věci, které někdo jen tak neví. Je to opravdu silný zážitek. 

Kostýmy

Zanedbatelné nejsou ani kostýmy. Pokud by k vám přišli nějací obyčejní "hastroši", dost možná byste raději dětem jen řekli, že Mikuláš nechal sladkosti za oknem. Právě již zmiňované fotky na internetu nebo letáčku vám mohou pomoci udělat si představu, jak daná skupinka bude vypadat. Většinou není problém si skrze emailovou komunikaci vyžádat i nějaké fotografie z předešlých let, které na internetu nejsou dostupné.

Odměna?

Některé inzeráty hned ze začátku avizují, jakou cenu budou vyžadovat za návštěvu. Dobrý Mikuláš tohle nedělá. Zkrátka jen nabídne své služby a pak už je jen na rodičích, jak se jim celá návštěva líbila a zda chtějí vůbec Mikuláše odměnit. Samozřejmě, skupinka v převlečení ocení každou korunu, kterou za své snažení u vás dostanou, ale dopředu si neříká o nic. Je tak na vás, jestli si dopředu nachystáte třeba 200 korun a po opravdu vydařené návštěvě třeba přidáte ještě jednu stovku, aby se například tříčlenná skupina rozdělila rovnoměrně. Často jsou v převleku právě studenti, kteří opravdu nepohrdnou ničím. 

Webové stránky?

Má-li Mikuláš i nějaké své stránky, na kterých například prezentuje ať už fotografie, nebo nějaké představení samotných lidí, kteří se 5. prosince převlékají do kostýmů, jedná se patrně o někoho, kdo nebere celou záležitost na lehkou váhu. Zároveň tím také předejdete ve velké spoustě případů tomu, že v přestrojení k vám zavítají patnáctiletí kluci, kteří se nemusí ani snažit. Na webu lze třeba najít i objektivní hodnocení rodičů, ke kterým Mikuláš zavítal v předešlých letech. Weby mohou obsahovat například i přímo objednávkové formuláře, do kterých naráz vyplníte všechny požadované informace a Mikuláš si je již jednoduše zpracuje.

Zpět na první stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 543 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 3/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář