Podzimní skřítci vás budou bavit

Listí ze stromů již nekompromisně mizí, ale ještě je ho tam dost na to, abyste si z něj mohli něco pěkného vyrobit. Vždyť by bylo škoda si této podzimní nádhery pořádně nevychutnat.

Podzimní skřítci jsou jako dělaní na tvoření, kde se fantazie dětí může opravdu vyřádit. (protože kdo kdy viděl opravdového skřítka)

Na tvoření budete potřebovat barevné listí, které jste si venku na procházce nasbírali, čtvrtky, lepidlo, barvy a oči. Použít můžete i jiné přírodní materiály jako je suchá tráva, usušené kytky a podobně.

Když máte všechen materiál připravený, může začít samotné tvoření. Nechte děti natřít celou čtvrtku barvami, nejlépe podzimními odstíny, ale nikdo neříká, že skřítek nemůže být třeba růžový. Záleží jen na vkusu a fantazii! Až barvy zaschnou srolujte čtvrtku do ruličky a sešijte sešívačkou a nebo slepte. Tím vytvoříte vlastně tělo nebo hlavu skřítka.

Potom se už můžete pustit do lepení. Listy mohou tvořit jen vlasy, ale klidně i nos nebo ústa to už záleží na fantazii každého. Na závěr nalepte oči. (Ty se dají zakoupit v každém slušnějším papírnictví)

A dílo je hotové!

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 544 návštěvníků

Kateřina Kunclová

Kateřina Kunclová

Již pátým rokem vede výtvarný kroužek pro děti školkového a nižšího školního věku. Tvoření podle ní nesmí být jen bezduché pospojování zakoupených „kreativních sad“, ale činnost, ve které každé dítě zapojí vlastní invenci a hlavně se „vyřádí“. I pro ní, je tvoření zábavou, a proto si o něm, ale nejen o něm vede blog. http://kataanuny.blog.cz/

Přidejte komentář