Poznáte neotřelá zvířata?

Víte, jaké zvíře je například na fotografii tohoto článku? Slyšeli jste někdy název "Terej maskový"? Ne? Máme spoustu dalších tipů zvířat, které děti úplně podle názvu neznají. Následující činnost je tak rázem skvělá zábava!

Každý účastník bude potřebovat papír a psací/kreslicí potřeby. Na papírky si předem napíšeme (vytiskneme) názvy netradičních zvířat. Jejich seznam naleznete na konci článku.

Takto připravené papírky rozstříháme a poté každému rozdáme jeden (děti někdy rády losují, proto si každý může losovat, např. z klobouku). 

Úkol dále je jasný. Stanovíme nějaký časový limit a každý z účastníků se pokusí nakreslit co nejlépe vylosované zvíře.

Že ho neznají?

To je právě dobře! Zapojíme tak fantazii a představivost dětí a uvidíme, co dokáží vymyslet. Posléze samozřejmě prozradíme všechny názvy a podoby zvířat, aby si každý odnesl něco nového - byť jen to, jak vypadá zvířátko, které sám měl ztvárnit. 

Jakmile mají všichni dokresleno, papíry někde vystavíme, aby se všichni mohli podívat. Poté postupně u každého odhalíme jeho jméno a také jeho skutečnou podobu - buďto stačí promítnout obrázek na počítači nebo na projektoru, obrázky ale můžeme předem vytisknout a poté je přiložit k danému výtvoru.

Zajímavé tipy na neotřelá zvířata naleznete po přechodu na druhou stranu článku:

Přejít na druhou stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 638 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 3/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář