Pozor na tenký led!

Kategorie:

Letošní zima přináší nízké teploty, což dovoluje bruslařům vyrazit kromě kluzišť i na zamrzlé vodní nádrže. Při výběru místa bruslení buďte si dobře ověřte, zda vámi zvolená vodní plocha má dostatečně silný led. Děti nenechávejte bez dohledu!

Během posledních dnů se objevují na internetu zprávy, které sdělují aktuální tloušťku ledu na vybraných nádržích. Dbejte proto varování, kam se rozhodně nevydat.

Vydáte-li se někam bruslit, buďte opatrní. Pokud jsou na ledu již další bruslaři, zřejmě jste kápli na místo s dostatečně silným ledem. Strážníci provádějí po republice kontroly ledu a informují o tom, kde se bruslit dá, a kde naopak ne.

Některé vodní plochy s nedostačující tloušťkou mohou mít u sebe varovnou ceduli. Určitě ji respektujte!

Jestliže už nazujete brusle a vydáte se na led, určitě se nevydávejte bruslit sami. Pohybujte se ve skupinách a mějte přehled o všech, kdo se s vámi vydal. Obzvláště hlídejte děti. Nevzdalujte se příliš od kraje do míst, kde není tloušťka ledu zaručená.

Pro získání informací o konkrétních vodních plochách a tocích ve vašem okolí se pokuste přes Google vyhledat patřičné informace. Pomocníkem mohou být i sociální sítě.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 609 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář