Přenášení míčků do misky

Trochu trpělivosti, citu a možná i cviku. Perfektně se tímto způsobem dá porovnávat šikovnost dětí, v neposlední řádě je to ideální soutěž pro každého. Jak těžké může být přenést na lžíci ping-pongový míček? To si můžete spolu s dětmi snadno vyzkoušet!

Připravíme si několik míčků na ping-pong a také lžíce (polévkové, nebo kávové, se kterými bude větší legrace). Následně nám stačí misky nebo jiné nádoby, koneckonců vystačit si lze i bez nádob.

Pro představu počítejme, že máme dvě misky. Do jedné dáme šest míčků, druhá zůstane prázdná - to je cílová miska. Hráč, který je na tahu, si vezme dobře omytou lžíci a po odstartování časomíry si ji dá mezi rty či zuby a začíná přeskládávat míčky. Jeho úkolem je v co nejkratším limitu dostat všechny míčky z jedné misky do druhé. Nesmí při tom používat ruce, pouze pokud míček upadne zcela mimo, smí si jej vrátit zpět do první misky. 

Tímto způsobem se může snadno vystřídat celá řada soutěžících, výsledky můžeme zaznamenávat a nakonec porovnat například nejrychlejší přenašeče závěrečnou disciplínou, která může spočívat v přeskládání ještě většího počtu míčků bez jediného spadnutí - spadnutí znamená neúspěch.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 379 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář