× Pro ukládání článků do vlastních inspirací se přihlaste!

Udrž balónek

Jednoduchá aktivita na seznámení, stmelení kolektivu nebo jako icebreaker. Díky malému nároku na pomůcky a snadné přípravě můžete začít hrát velmi brzy.

Budete potřebovat nafukovací balónky a něco, čím naznačíte na zemi čáru. Záleží, kde hrajete - křída, lano, barevná lepící páska, čára v tělocvičně. Můžete nahradit vyhrazení úseku jinak - např. od stromu k lampě. Pokud plánujete podpořit soutěživost, připravte si odměnu pro nejlepší dvojici.

Rozdělte děti do dvojic. Každá dvojice dostane nafukovací balónek.

Úkolem každého páru je udržet balónek nad zemí mezi jejich těly, ale samozřejmě bez použití rukou. Nestačí však je držet a stát, ale dvojice se má pohybovat podél naznačené čáry na zemi (nebo po domluvené krátké trase). Délku úseku zvolte podle věku dětí - cca v rozmezí 2-10 m. Všechny dvojice by ale měly mít úsek stejný, aby byla zajištěna férovost.

Volba části těla

Je možné si na začátku domluvit, že všechny dvojice budou mít balón mezi svými těly na stejném místě (např. mezi rameny), nebo se dá část těla vylosovat z klobouku. Zde je pár tipů, co by mohlo být:

  • ramena
  • bedra
  • čela
  • uši
  • boky
  • hrudník

Kdo tedy vyhraje?

Je více možností, jak hodnotit. Zvolte si, který vám bude nejlépe sedět.

  1. Počet spadnutí balónku
    vyhraje duo, které upustilo na zem během posouvání po úseku nejméněkrát

  2. Čas
    vyhraje dvojice, která úsek prošla za nejkratší dobu

 

Může se také kombinovat s penalizací za spadnutí (např. za každé spadnutí se přičítají sekundy nebo se musí vrátit na začátek).
Také můžete udělat celou trasu zajímavější tím, že půjdou všichni zároveň a můžou se tedy snažit ostatní páry rozhodit. Zajistěte ale férové podmínky (např. nesmí se kopat nebo šťouchat rukama).

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,2/5. Hodnotilo 57 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář