Připravit, zamířit, pustit!

Potrénujte mušku přesným zamířením do cíle. Že není vždy jednoduché z poměrně malé výšky pustit kuličku tak, aby spadla přesně do hrníčku, si děti vyzkouší při této hře. Soutěžit mohou i starší děti nebo dospělí, pro velkou část hráčů to bude oříšek.

Nejlépe v místnosti vezmeme židli, postavíme ji na trochu volné místo a kousek za zadní opěradlo umístíme na zem hrníček (nebo jinou nádobu). Vzdálenost od židle by měla být mezi 5-20cm. Jako kuličku lze použít klidně i pingpongový míček nebo míček nahradíme napřídlak za hrací kostku nebo jiný malý předmět, který lze snadno uchopit mezi dva prsty.

Hráči se po jednom střídají. Vždy si jedno koleno položí na sedák židle a ruku, kterou se bude chtít trefovat, opře o opěradlo (viz. obrázek). Z této pozice se snaží pustit kuličku tak, aby skončila v hrníčku. Máme-li předmět, který se po dopadu odrazí, stačí počítat pouze fakt, že se předmět dotkne dna nádoby, poté už může vyskočit. Ovšem pokud se někomu podaří, že mu předmět nevyskočí, může dostat například bod navíc.

Můžeme postupně zvyšovat obtížnost - menší nádoba nebo větší výška. Třeba taková, že židli bezpečně postavíme na stůl, hrníček bude ale stále na zemi. Dá se samozřejmě vymyslet i další možnost.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 557 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář