Respondenti

Na dotazník odpovídalo v průběhu minulých týdnů několik stovek lidí. Vůbec první otázka byla na jejich věk - přes 57% respondentů bylo dospělých (nad 18 let včetně) a necelých 43% byly děti (do 18 let). 

Následně jsme oběma skupinám pokládali poměrně totožné otázky. 

Rozhlížení se

Otázka o rozhlížení se se může zprvu zdát jednoduchá. Z nabídnutých 6 variant, z nichž jediná je správně, trefilo tu správnou 76% dospělých, děti byly lehce úspěšnější - 76,9%. Správná odpověď samozřejmě byla že se nejprve rozhlédneme doleva, poté doprava, ještě jednou doleva a následně můžeme přejít. 11% dětí si strany popletlo a odpovědělo, že se podíváme doprava, doleva a doprava. Pro tuto možnost bylo více jak 15% dospělých.


Odpovědi dětí

 


Odpovědi dospělých

 

Přecházení přes semafor

Opět poměrně snadná otázka, tentokrát jen se dvěmi možnostmi. 93,4% dospělých odpovědělo, že pokud svítí zelený panáček, ještě před přejitím se rozhlédneme. U dětí to bylo 94,6%.

 

Mobilní telefony

Poměrně častým nešvarem je, že se i při přecházení silnic dětí soustředí na telefon v ruce. Velmi malá část dopělých si myslí, že se žádné děti nevěnují telefonu při přecházení silnic. Dohromady téměř 80% dospělých je toho názoru, že s mobilním telefonem v ruce přechází přes silnici méně jak polovina dětí.

A jakou mají v tomto ohledu sebereflexi děti? Přes 58,5% dětí odpovědělo, že mobil používá při přecházení zřídkakdy. 38% dětí prohlásilo, že telefon při přecházení nepoužívá nikdy. 

Avšak přes silnice přechází i dospělí. Více jak 62% z nich přiznalo, že telefon při pohybu po silnici používá zřídkakdy. 7% respondentů odpovědělo, že téměř vždy

 

Foto: Besip

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 156 návštěvníků

Ohodnoťte tento článek

Štítky:   průzkum děti v dopravě přecházení silnice doprava křižovatky přechody grafy