Na hru nebudeme potřebovat nic extra. Postačí nám, když si děti sednou kolem stolu a každý si vezme tužku a papír. Podle věku dětí a náročnosti, jakou jim chceme dát, udáme pokyn k tomu, aby každý napsal pod sebe určitý počet písmen (třeba 8). Písmena by měla být napsána nejen pod sebou, ale také u levého okraje papíru (aby se vpravo od nich dalo psát).
Ve sloupečku nesmí být žádné písmeno dvakrát, dobré je se vyvarovat i zapeklitostí jako "Y" nebo "X" či "W", zkrátka písmen, na která se špatně vymýšlí slova.
Jakmile má každý hotovo, pošle svůj papír sousedovi po pravici. Můžeme také posílat i jiným způsobem, důležité však je, aby nikdo neměl svůj papír.
Nyní začíná zřejmě ta delší a náročnější část, na kterou dětem necháme dostatek času, ne však ale příliš. Každý má před sebou cizí papír a na něm osm pod sebou napsaných písmen. Každé písmeno značí první písmeno ve slově. Dítě se musí pokusit vymyslet větu, která bude obsahoat osm slov, každé z nich bude začínat na dané písmeno. Máme-li starší a schopnější děti, můžeme dát ještě jedno pravidlo a sice takové, že pořadí písmen (slov) se nesmí měnit a musí se dodržet již předepsané pořadí písmen.
U menších dětí je někdy potřeba drobná pomoc, kdy hráči můžeme vymyslet například první slovo, od kteréo se daný jedinec může "odpíchnout".
Na závěr mohou dobrovolníci přečíst vymyšlené věty nahlas. Často se objeví velmi zajímavé a vtipné kousky.
Přidejte komentář