V dnešní době nejsou již klasické tábory tolik populární. Někdy je to z důvodu strachu rodičů, někdy z lenosti dětí. Proto jsou možná i více navštěvované příměstské tábory - tedy dáte dítě ráno do rukou nějaké organizace a zhruba po osmi nebo desíti hodinách si jej jdete vyzvednout. Z mého pohledu jsou jasně nejlepší ale klasické letní tábory, na kterých by děti měly trávit aspoň dva týdny. Jeden týden je totiž málo, aby si na táboře vše vyzkoušeli a také na to, aby za tak krátký čas měli možnost zahrát si co nejvíc her. Kouzlo těchto táborů je i v tom, že si společně celá skupina táborníků odvykne na každodenní kontakt s civilazicí skrze internet nebo telefon. Objeví, že se dá žít i bez toho.
Děti, které na takové tábory (ať už skautské, pionýrské nebo jiné organizace) jezdí pravidelně a ideálně od co nejmenšího věku, zvládají poté v životě začleňování do kolektivu, lépe překonávají překážky a nebojí se spousty prací a činností. Navíc poznají, že i dva týdny lze přežít bez rodičů a rádi se poté k nim vrací.
Zážitky, které děti získají při dvou nebo třítýdenním táboře jsou často tak silné, že se kvůli nim děti opakovaně rozhodují jet znovu na tábor. Potkají nové kamarády, kteří jim vydrží další spoustu let nebo i do konce života.
Přidejte komentář