Řecké ostrůvky

Kdo by nechtěl vlastnit ostrůvek? Můžete si tam dělat co chcete, postavit cokoliv, zkrátka o všem rozhodovat. Tato lehce soutěžní hra nabízí celou řadu ostrůvků, jejichž majiteli se mohou hráči stát! Pravidla nejsou nijak zapeklitá.

Připravíme si ostrůvky. Ty budou představovat nejlépe papírové čtvrtky, buďto čisté nebo nějak pokreslené (například obrázky ostrovů). Všechny ostrůvky rozložíme libovolně po herním území.

Podle šikovnosti hráčů udeláme na zemi čáru, za kterou nesmí žádný z hráčů vkročit. Odtud budou všichni soutěžit o ostrůvky.

Soutěžit se bude následovně: každý hráč bude mít předem daný počet svých "tokenů" (placaté kamínky odlišené od ostatních, kolečka z kartonu, plastová víčka, atp.), kterými se bude snažit zabrat co nejvíce ostrůvků.

Hráči se střídají vždy po jednom hodu. Pokud jeden hráč naháže na jeden ostrůvek jako první 3 své tokeny, stává se majitelem ostrůvku a dál se soutěží o zbylé ostrovy. Tokeny ostatních hráčů, kteřé případně na tomto již zabraném ostrůvku jsou, zůstavají ležet a nedají se znovu použít. 

Vítězí ten, kdo na konci má nejvíce ostrůvků.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 476 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář