Riskuj! - soutěžní hra pro děti

Soutěžní hra založená přesně na pravidlech známého televizního pořadu, který dříve pravidelně běžel na televizi. V dnešní době je možné vidět už jen reprízy starších dílů.

Vytvoříme si tabulku, v níž sloupce budou znamenat vždy daný okruh otázek s políčkami se stoupajícími hodnotami (např. 100, 200, 300, 400, 500). Takovýchto kategorií si připravíme několik a vznikne nám celá tabulka - samozřejmě lze pro každý okruh vyhradit řádek a ne sloupec.

Hraje se na jednotlivce či na skupinky, pokud je dětí příliš mnoho na to, aby si každý vybíral své políčko s otázkou.

Pod každým políčkem se bude skrývat otázka napsaná na papíře pořadatele / moderátora. Na otázku existuje správná odpověď, po jejímž zodpovězení získává soutěžící daný počet bodů. Volitelně pak můžeme určit, zda se body jen získávají, či pokud se za špatnou odpověď body strhávají.

Touto formou si lze připravit pro děti originální procvičení probírané látky ve škole či naučném kroužku. Hra může být samozřejmě pojata čistě jako zábava, v této variantě si okruhy otázek navolíme zcela libovolně, pouze s ohledem na věk hráčů. 

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 499 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 4/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář