Roztomilé párky v rohlíku

Kategorie:

Znáte to, když jdete s dětmi po městě a náhle se objeví okénko, ve kterém můžete za pár korun pořídit párek v rohlíku? Proč si tuhle jednoduchou a oblíbenou pochoutku neudělat doma, pro menší děti je dobré udělat menší verzi tohoto pokrmu. A nepotřebujete na to žádné speciální nástroje!

Příprava je jednoduchá. Z obchodu si doneseme nějaký oblíbený druh párků, které následně uvaříme v hrnci s vodou. Dáváme pozor, aby nám žádný nepraskl!

Mezitím si můžeme nachystat rohlíky. Chceme-li dělat klasickou verzi, uřízneme špičku rohlíku, v případě menších porcí rozkrojíme rohlík uprostřed - vždy děláme šikmý řez.

Takto připravený rohlík nyní připravíme na párek. Vezmeme si dostatečně dlouhý a špičatý nůž, který do rohlíku zapíchneme co nejhlouběji - nesmíme ale propíchnout druhou špičku. Poté nůž vyndáme a to uděláme to sáme, jen nůž pootočíme o 90°. Vznikne nám tak křížek, který by měl být hluboký téměř až na spodek. Nyní buď rukojetí nebo jiným, dostatečně tlustým a tupým předmětem křížek protlačíme a vnitřek rohlíku tak udusáme na stranu a na spodek. Dostaneme tak rohlík s dírou uprostřed.

Jakmile máme uvařené párky, můžeme servírovat do pečiva. V případě, že děláme mini párky v rohlíku, párek rozpůlíme. Chceme-li uzeninu dostat dovnitř snáz, namočíme ji v kečupu nebo hořčici a párek tak snáz vklouzne dovnitř. 

Pokud zapojíme do přípravy i děti, můžeme je třeba nechat protlačovat vyříznutý křížek v rohlíku. V tomto případě jim dáme na protlačení nějakou vařeku s tlustou rukojetí nebo jiný tupý předmět.

A můžeme jíst! Je to jednoduché, chutné a můžeme toho takto jednoduše udělat velkou spoustu. Dobrou chuť :-)

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 572 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář