Rozzuřený opičák - obratnost a šikovnost dětí

Akční hrou děti potěšíte vždy. S několika pomůckami docílíte skvělé zábavy, která by kromě dětí jistě bavila i starší děti nebo dospělé. Opičák si chce přirozeně ochránit své banány před útočníky, avšak je omezen v pohybu.

Najdeme si osamocený strom, kolem kterého je dostatek volného prostoru. Kolem něj rozhážeme volně předměty, které představují banány. Ty ale musí být tak daleko, aby se k nim opičák mohl dostat a snažit se je bránit před ostatními, kteří je sbírají. 

Jeden vybraný hráč se stane opičákem. Opičák je přivázaný na lano a ke stromu. Nechceme-li přímo na dítě vázat lano, které by ho mohlo škrtit, dobrou pomůckou může být nějaký postroj či bederní pás, který se z některých batohů dá odepnout a připnout samotný kolem těla (viz. foto výše). 

Hra tedy může začít. Po odstartování se ostatní hráči snaží sebrat co nejvíce banánů. Opičák je brání jednoduše, koho se dotkne, ten se musí jít oživit na předem určené místo a případný banán z ruky pustí na zem.

Při větším počtu hráčů můžeme děti rozdělit na týmy a sbírají tak ve prospěch svého týmu. Stejně tak nemusíme čekat, než budou vysbírány všechny banány, ale například než vyprší časový limit. Je to na vás.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 726 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář