S penězi si poradím - pracovní sešit

Povedený pracovní sešit, který je určený zejména pro žáky 1. stupně ZŠ dobře poslouží k procvičení finanční gramotnosti a pojmů jako třeba příjmy, výdaje, rozpočet, peníze a mnohé další. Celým sešitem provází malý chlapec z klasické čtyřčlenné rodiny a popisuje různé situace ze života. Děti si vyluští a doplní různé úkoly a dojdou tak vždy k nějakým finančním pojmům, radám či poučkám. Na konci článku si můžete stáhnout dvě ukázkové stránky přímo k vytištění a pro práci s dětmi!

Na více jak 60 stránkách provede děti žák třetí třídy David. Popisuje různé situace, třeba při nakupování v supermarketu s mámou, o rozpočtu rodiny nebo také poukáže na to, že mnoho činností a aktivit lze nahradit alternativami, které nás nic nestojí. Třeba že místo koupání se v aquaparku můžeme vyrazit třeba do rybníku.

Děti budou luštit různé hádanky, tajenky, doplňovačky a mnohé další. Seznámí se s pojmi z finančního světa a budou jim lépe rozumět, což jim i do života dá mnoho.

Celý sešit obsahuje celostránkové úkoly, které je možné i snadno nakopírovat a namnožit, mohou sloužit jako dobré doplňky i při výuce. 

Sešit S penězi si poradím můžete nyní objednávat na eshopu nakladatelství Portál.

A bez jakéhokoliv čekání se můžete podívat na ukázkové úkoly, které jsou níže ke stažení.

favorite_border Přidat do oblíbených

Stáhnout přílohu

Přiložené soubory mohou stahovat jen přihlášení uživatelé! Přihlásit se

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 349 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář