Podle počtu hrajících lidí určíme, na kolik a jak početných skupin se rozdělíme. Platí zde jakési pravidlo, že čím více skupin bude, tím více lidí bude chodit předvádět, avšak ne na každého může přijít řada.

Princip hry..

Ten je velmi jednoduchý. Mnozí jistě tuto hru znají nebo nějakou hodně podobnou. Vždy se z každého týmu pošle jeden hráč, který se bude snažit předvádět něco, co musí zbytek jeho týmu uhodnout. 

Ke člověku, který má například různé věci, lidi, činnosti atd. napsané na papírku, vždy přijde jeden zástupce skupinky a přečte si, co se bude nyní předvádět. Poté začíná tzv. licitace. Na začátku má každý předvádějící automaticky čas 2 minuty. Od tohoto času se snižuje. Tedy kdo má nejnižší čas, začíná pantomimou ukazovat zadanou věc. 

Čas se smí snižovat ze začátku po 10 sekundách, od 1 minuty níž po pěti sekundách, od 15 sekund se smí snižovat o jedinou vteřinu. Jakmile někdo sníží například o deset sekund, ostatní hráči musí přijít s časem nižším. Není tedy možné, že se všichni dostanou například na 20 sekund. Zkrátka, kdo jako první řekne 20 sekund, ostatní musí říct už jen nižší čas.

Méně jak sekunda?

Stane se, že se hráči dostanou až k jedné sekundě a někdo chce být stále rychlejší. Existují ještě dvě možnosti. Méně jak sekunda je "socha". To znamená, že předvádějící zaujme pózu a v ní smí zůstat 5 sekund, jeho tým tak má 5 sekund a poté jeden pokus na uhádnutí. Úplně nejméně jsou "dveře". Ten. kdo zvolí dveře, odejde za dveře a tam zaujme pózu. Následně se dveře otevřou dokořán a ihned zavřou. Jeho tým tak má pouze jeden pokus hádat.

Na druhé straně najdete přesná pravidla pro předvádění.

Štítky:   divadlo pantomima