Sběračská hra především pro mladší děti

Potřebujete do svého konceptu zasadit nějakou hru hlavně pro mladší, ve které budou mít za úkol po skupinkách přenést co nejrychleji suroviny z bodu A do bodu B? Tohle je něco pro vás!

Rozdělte hráče na několik stejně početných skupin. Každé dítě dostane jedno brčko. 

Skupiny se seřadí do řady za sebe a po odstatování vyběhne z každé řady jeden člověk. Doběhne ke kelímku nebo nějaké nádobě s lentilkami, která je určena jeho týmu. Pomocí brčka musí lentilku nasát a přepravit do nádoby, která leží u zbytku týmu. Pokud po cestě lentilka spadne na zem, musí ji hráč znovu nasát brčkem a dostat až do cílové nádoby. Poté předá štafetu dál a vybíhá další v pořadí a takto se hra opakuje dokola, dokud nevyprší časový limit nebo dokud jeden z týmů nepřepraví všechny lentilky.

Nemusíte nutně používat lentilky. Lze je nahradit nastříhanými papírky nebo čímkoliv jiným, lentilky jsou ale osvědčené a vždy uspějí. Navíc se poté dají sníst.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 565 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář