Šestý smysl

Jak dobře se dokáží všichni členové skupiny vcítit do ostatních a odhadnout, která věc jim vyvstane první na mysli? Děti se v kolektivu mohou ještě více poznat, také se dá těžit z již získaných informací o každém jednotlivci. Kdo bude úspěšný?

Přichystáme si sadu "otázek", na které bude skupina hromadně odpovídat. Důležité je, aby na každou otázku bylo několik možných odpovědí a aby témata byla všem hráčům alespoň povědomá, ideálně známá.

Hra probíhá tak, že organizátor hry (může se sám zapojit do hry) položí otázku a úkolem každého hráče je, aby napsal odpoveď, kterou podle něj napíše většina kolektivu. Samozřejmě u této hry nikdo kromě oraganizátora nemluví.

Po každé otázce nebo sadě tří otázek v řadě vyhodnotíme odpovědi. Hráč dostane tolik bodů, kolik ostatních členů napsalo stejnou věc.

Příklady otázek (tabulka nehraje roli, pouze pro lepší využití prostoru pro psaní):

roční období zvíře stát
část oblečení druh ovoce křestní jméno
barva trička sport měsíc
den v týdnu geometrický tvar hudební styl

Foto:  TeroVesalainen (Pixabay)

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 500 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář