Seznamovací safari

Není nic lepšího, než s novou skupinou dětí vyrazit do safari, kde se všichni lépe poznají! Pohybová a zároveň seznamovací hra je ideální na ven, kde se každý může dostatečně vyběhat a uvolnit případnou nervozitu.

Připravíme si obrázky různých zvířat, které můžeme například potkat v safari. Lze využít klidně kartičky z pexesa, nechceme-li tisknout vlastní.

Budeme hrát na několik kol, aby si každý měl šanci zapamatovat co nejvíce jmen ostatních dětí ve skupině. Pro každé kolo se určí 2 lovci. Zbytek dětí bude představovat vylosované zvíře.

Po hracím území (venku a nebo uvnitř větší místnosti) se začne zvěř volně pohybovat. Úkolem lovců je pochytat co nejvíce z nich - dotekem je dané zvíře ulovené. Chycená kořist předá svůj obrázek lovci a zároveň mu sdělí své jméno, které si lovec snaží zapamatovat. Lovec unese ale pouze 2 zvířata, která si poté musí odložit na předem určené místo, než začne lovit další.

Jakmile je všechna zvěř chycena, vyhodnotí se, který lovec byl úspěšnější. To probíhá tak, že se ke každé své kartičce zvířete snaží přiřadit jméno dítěte, které toto kartičku vlastnilo. Vyhrává ten, kdo přiřadí více jmen (nikoliv tedy počet nasbíraných kartiček - ten rozhoduje při shodě počtu určených dětí).

Úvodní obrázek (koláž): onsafari.com, pngimage.net

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 362 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář