Seznamy přání

Vyloženě klidová hra zaměřená na stmelení kolektivu či lepší poznání ostatních členů. Úspěch sklidí spíše u dětí starších 8 let. Jednoduchá a snadno zopakovatelná forma hry, v jejímž průběhu lze dobře sledovat progres dané sociální skupiny.

Každý z účastníků potřebuje psací potřebu a papír, na který napíše odpověď na zadanou otázku. Následně papír s odpovědí složí a dá do krabice s ostatními archy. 

Otázky mohou být například: Jakou hudbu nejraději posloucháš? Jaké vlastnosti musí mít člověk, s nímž by ses chtěl přátelit? Jaký je tvůj nejoblíbenější kalendářní měsíc?....Téma, kterého se otázka týká, zcela závisí na vás.

Následně se odpovědi v krabici promíchají a po jedné se vytahují a předčítají nahlas. Skupina má za úkol u každé odpovědi zkusit určit, čí je to papír. Během hádání spolu členové diskutují a tím se i lépe poznávají.

Tímto způsobem můžeme udělat několik kol a položit tak větší množství otázek.

Rada na závěr..

Máte-li větší skupinu, je lepší účastníky rozdělit na několik dílčích skupinek. Optimální počet členů jedné diskutující skupiny je osm.

 

 

Hra je inspirována jednou z kapitol knihy 100 HER pro rozvoj sebedůvěry a sociálních kompetencí z nabídky nakladatelství Portál.cz

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 287 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář