Síť přátelství

Přátelství je silná věc. Propojíme-li celý kolektiv pomocí provázku a vytvoříme mezi nimi síť, bude vidět její pevnost. Stejně tak se dá hra aplikovat u nové skupiny jako seznamovací aktivita! Možností je více.

Všichni účastníci (mohou být i vedoucí, učitelé, lektoři atd) se posadí do kruhu. K této aktivitě potřebujeme pouze dostatečně dlouhé klubko provázku.

První člověk vezme klubíčko do ruky a hodí jej tomu naproti, přitom v ruce drží volný konec provázku. Druhý člen klubíčko chytí, jednou rukou chytí provázek tak, aby mezi ním a prvním byl provázek napnutý. Poté křížem přes provázek hodí klubíčko někomu dalšímu.

Takto hra plyne, dokud každý nedrží provázek a netvoří s ostatními síť. Jakmile se provázek vrátí k prvnímu, je aktivita ukončena.

Varianty

Hru můžeme mít čistě jako soutěž dostatečně velkých družstev, kdy stopujeme čas, za jaký se podaří skupině vytvořit síť. Můžeme přidat i druhou část a sice síť rozmotat od posledního článku sítě.

Při seznamování je vhodné, aby vždy člověk s klubíčkem řekl své jméno, případně i nějakou zajímavost.  

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 136 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář