Skřítek Pořádníček

Přečtěte si s dětmi krátkou pohádku o Skřítkovi Pořádníčkovi. Příjemnou formou pohádky se mohou děti dozvědět něco víc o třídění odpadu a obecně o šetrném chování se k přírodě. Pohádka je převzata z webu Pohádkozem.cz se souhlasem autora.

„To je dneska krásně, úplně akorát na hezký výlet.” pomyslel si Jarda jen co se toho rána probudil. Rychle se převlékl, vyčistil zuby a nasnídal se. Také si sbalil svačinu do batůžku. Dvě oplatky, jablko, chleba se salátem v pytlíku a láhev šťávy. „Tak a můžu vyrazit.” prohlásil a šel si obout boty.

Vyšel do lesa a tam bylo krásně! Plno ptáčků a kytiček… Až z toho Jarda dostal hlad. Rozbalil chleba se salátem a sáček ledabyle pohodil za sebe. „Co to děláš, kluku darebný!” ozvalo se najednou za ním. Jarda se lekl a honem se otočil. Ale protože to byl kluk od rány, spustil zhurta: Co mi nadáváš, pidimužíku, raději dávej pozor, abych tě nezašlápl.” To se ale skřítkovi Pořádníčkovi nelíbilo.

„No to právě dávám a teď mě málem zhodil ten sáček od tvé svačiny, co jsi zahodil. Vůbec se mi nelíbí, jak se chováš. Jestli ten špinavý sáček hned nesebereš a neuklidíš, začaruju tě v pařez.” hrozil skřítek a nazlobeně mával pěstičkou ve vzduchu. „Tak se teda omlouvám, no.” pronesl otráveně Jarek a zvedl sáček a strčil si ho do batohu. „Ty asi nevíš, proč se tak zlobím, co?” napadlo náhle skřítka Pořádníčka.

Jak bude příběh pokračovat? Stane se z Jardy pařez, nebo si skřítka udobří? Kompletní pohádku si můžete přečíst na stránkách Pohádkozem.cz.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,2/5. Hodnotilo 536 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář