Skvělá honička - myslivec, špaček a komár

Klasické hry, při kterých jeden chytá druhého, ať už jde o kočku a myš nebo něco jiného, často děti omrzí. Zapojíme i trochu složitosti a rázem budou mít děti novou zábavu. Hra ve dvou možných hracích variantách!

Na začátek potřebujeme udělat z hráčů kroužek tak, aby každý kolem sebe měl několik desítek centimetrů prostor. Hráče v kolečku můžeme klidně i posadit na zem.

Základem hry je takováto logika: myslivec chytá špačka → špaček se snaží chytit komára → komár se snaží chytit myslivce. Tedy každá role má za úkol jinou chytit a zároveň před jednou utíkat. 

Týmová hra

První možností je, že hráče v kruhu rozdělíme do tří týmů. Jedni budou myslivci, druzí špačci a třetí komáři. V rámci každého týmu si hráči rozdělí čísla 1 až počet hráčů ve skupince. Poté všichni sedí v kruhu a vedoucí (organizátor) hry řekne nějaké číslo. Z každého týmu vstane jeden s tímto číslem a jeho úkolem je chytit patřičného soupeře. Kdo jako první chytne svoji oběť, získává pro tým bod.

Jednotlivci

Můžeme zcela vypustit týmy. Na začátek určíme myslivce, špačka a komára. Hru odstartujeme a každý má svůj úkol někoho chytit. V momentě chycení se hra zastaví, úspěšný chytač se vymění s hráčem sedícím/stojícím v kolečku, který mu je nejblíž.

Děti se jistě dobře pobaví u každé z variant.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 633 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář