Sluneční paprsky

Zářící sluníčko přináší pozitivní náladu. I když venku třeba zrovna prší a nálada každého je špatná, obrázek sluníčka ji dokáže alespoň trochu zlepšit. A co teprve, když je symbolem ukazujícím kamarádskou tvář skupiny, která se v místnosti se sluníčkem pravidelně schází?

Z papíru (nejlépe žlutého) vystřihneme velké kulaté slunce. Ze stejné barvy papíru poté nachystáme proužky jakožto sluneční paprsky

Jednotlivé paprsky rozdáme dětem. Každý si jej vyzdobí podle své fantazie vším, co se mu na skupině líbí. Poté si každý svůj paprsek drobným píše podepíše nebo zakreslí svoji značku.

Takto vyplněné paprsky se připevní okolo sluníčka. Ideální na připevnění je například nástěnka, aby celé slunce bylo dobře vidět a paprsky se daly případně přesouvat. Proč? Například když do skupiny přijde nový člen, tak se paprsky mohou posunout aby mezi ně zapadl i ten od nováčka.

Hra vychází z knihy 100 HER pro rozvoj sebedůvěry a sociálních kompetencí u dětí dostupné na eshopu nakladatelství Portál.cz.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 714 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář