Sněz co jen můžeš!

Tato hra je u dětí velmi oblíbená. Jakmile ji jednou poznají tak vězte, že na ni nikdy nezapomenou a budou ji chtít hrát opakovaně. V čem spočívá? No v jezení jídla.

Z hráčů utvoříme kolečko buď na zemi či kolem stolu, na tom nezáleží. O kousek dál, například na stůl, položíme buďto misku lentilek nebo třeba bábovku a k tomu lžičku. Navíc k tomu dáme několik kusů různého oblečení. Můžeme použít čepici, šálu, rukavice, kožich, mikinu. Vytvoříme zkrátka nějakou kombinaci alespoň dvou kusů oblečení, které musí mít jedlík na sobě.

Hraje se tak, že po kolečku každý hodí kostkou. Jakmile někomu padne šestka, rychle se přemístí ke stolu, obleče na sebe všechno oblečení, které je zadáno a poté se může pustit do jídla. Není omezeno množství, které lžičkou může nabrat do pusy, je ale zakázáno, aby si toho daný člověk nabral tolik, že mu budou kusy odpadávat od pusy. Zkrátka si musí dát tolik, kolik se mu vejde do úst. Pokud nikomu stále nepadla šestka a jedlík už má sousto snězené, může směle pokračovat v jezení.

V momentě, kdy někomu padne číslo 6, zakřičí důrazně STOP a běží ke stolu. Jedlík, který je právě oblečený, musí okamžitě přestat jíst a bez zdržování sundat všechno oblečení a dát ho novému jedlíkovi.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 629 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář