Štafetová pantomima

Samotný název už docela napovídá, oč se bude jednat. Tuto velmi zábavnou hru lze hrát nezávisle na prostředí, určena je pro libovolně velké skupiny dětí. Pantomima ve štafetě nezklame!

Hráči se rozdělí na 2 a více stejně početných týmů. Každý tým se náskledně postaví do zástupu.

Poslední hráč v zástupu z každé skupiny se dozví zadání, které má předvádět. Může se jednat například o nějaké zvíře, povolání. Hráč poklepe na rameno spoluhráči před ním, ten se otočí a snaží se z předváděné pantomimy uhádnout, o co se jedná. Ani jeden z aktérů ale nemluví. Jakmile si je hádač jistý, dá pokyn že uhádl a tímto přebírá štafetu. 

Pokračuje se dopředu, z hádače se nyní stává převáděč, poklepe na rameno spoluhráči před sebou a takto štafeta pokračuje až k prvnímu členovi. Ten svůj tip již vysloví nahlas.

Bod získává ten tým, který jako první a správně vysloví předváděnou věc. Pokud se žádný z týmů netrefí, můžeme jako vítěze daného kola určit tu skupinu, jejíž tip byl nejblíže zadání. 

Foto: GoodFon.com (pozadí), kissclipart.com (mim)

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 141 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář