Státy - hra na paměť

Lehce zeměpisná a naučná hra, při které si děti procvičí hned několik věcí najednou. Navíc se dá poměrně snadno hra změnit i na pohybovou a nebo naopak na relativně klidnou. Jak se děti budou orientovat ve velké spoustě papírků?

Vytvoříme několik soutěžních týmů. Jeden by měl mít alespoň tři členy, není problém ale i vícečlenný tým. Hráči se v každé skupině seřadí za sebe a budou postupně startovat.

Volitelně daleko vytvoříme herní oblast, na níž jsou položeny všechny lístečky s napsanými státy lícem nahoru. Rozložit je buď můžeme zcela náhodně a nebo orientačně tak, kde se ve skutečnosti na planetě nachází.

Vždy startuje jeden hráč z každého týmu. Organizátor vysloví několik států, které jsou na lístečcích na zemi. Počet států se vždy rovná počtu skupin soutěžících proti sobě. 

Po určení států ke sbíraní na dané kolo mohou hráči vyběhnout. Kdo najde jeden ze států, vezme ho a donese ke svému týmu. Pokud ještě není některý ze zvolených států posbírán, může se vrátit zpět mezi ostatní lístečky hledat daný stát.

Libovolně můžeme pozměnit začátek a to tak, že si všichni hráči smí před zahájením krátce projít herní místnost a podívat se, kde jsou jaké státy (pro lepší orientaci při hře).

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 540 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář