Stolní golf

Pohodová hra zejména do vnitřních prostor ke stolu, když je venku zima, nepříznivé počasí či jiné období, kdy je lepší být uvnitř. Postačíme si s několika míčky na ping-pong a plastovými kelímky. Máme vše připraveno? Zábava pro celou rodinu nebo velkou partu kamarádů může začít!

Příprava hry spočívá v přilepení plastových kelímků na hrany stolu. Podle množství kelímků zvolíme i rozvržení, zda budou kelímky pouze na jedné či více hran stolu. Důležité je, aby otvor kelímku byl na stejné úrovni jako deska stolu.

Každý hráč bude potřebovat papírovou roličku na foukání (napříkald od toaletního papíru či kuchyňských utěrek). Nezbytné budou i ping-pongové míčky. Dále záleží zcela na vás, jakou vyberete variantu hry či jestli si vymyslíte svoji úpravu hry.

Varianty

 

1. Úklid

Nejsnazší verzí je Úklid. Na stole je přesně stanovený počet míčků. Po odstartování se hráč za pomoci foukání skrz roličku snaží dostat všechny míčky do kelímků v co nejkratším čase. Nezáleží, jestli každý míček půjde do jiného nebo stejného kelímku. Pokud míček spadne na zem, dostává hráč trestných 30 sekund, které se po skončení hry přičtou k jeho času.

 

2. Kulečník

Tentokrát nebude zcela jedno, do kterých kelímků budou míčky uklizeny. Očíslováním kelímků zvolíme pořadí, v jakém mají být míčky uklizeny do kterých kelímků. Opět při této variantě stopujeme čas, míček, který spadne na zem, znamená penalizaci 30 sekund. Porušení pořadí znamená trest 45 sekund.

 

3. Dlouhá muška

Na protilehlou hranu stolu, než jsou kelímky, postavíme míčky. Úkolem hráče je na jedno fouknutí dostat míček přes celý stůl až do kelímku. 

 

4. Souboj

Při této variantě proti sobě hrají 2 hráči. Úkolem každého je dostat do kelímků své barvy více míčků. Hráči se vzájemně nesmí dotýkat ani jinak rozhazovat, stolu se nesmí dotknout žádnou částí těla ani roličkou (například pokud by chtěli na poslední chvíli zastavit míček před tím, aby spadl do soupeřova kelímku). Na konci sečteme počty míčků v kelímcích každé barvy.

 

Napadá vás další varianta? Tuto hru můžete opravdu pestře škálovat, je to jen na vás. 

 

 

Foto: thinkingiq.com

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 430 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář