Strážce kbelíku

Jednoduchá aktivita na vyplnění volného času, odreagování nebo také rozhýbání! Takto všelijak můžete hru Strážce kbelíku zařadit do programu, ideálně venku, uvnitř by hra neměla takový spád.

Na hru si připravíme několik míčů (volejbalové, pěnové, tenisáky), tyčku (dřevěnou, například násadu na koště) a kbelík (co nejpevnější, aby udržel hráče a pod jeho váhou se nezničil).

Princip hry je jednoduchý. Jeden hráč coby strážce se postaví na kbelík a dostane tyčku. Ostatní se snaží dostupnými míči trefit kbelík. Úspěšný střelec se následně vystřídá a nyní on stráží kbelík.

Strážce se za pomoci tyče snaží lítající míče odrážet do bezpečí. Jestliže se hlídač dotkne země, střídá jej na vrcholku hráč, který jako poslední vypustil míč z rukou. 

Střelec s míčem nesmí chodit. Tedy tam, kde balón zvedne, musí být také hozen. 

 

U této hry není vždy nutné počítat body za trefení kbelíku nebo stopovat čas, po který strážce úspěšně bránil. Chceme-li však hru obodovat, můžeme zvolit jednu ze dvou uvedených metrik. Jinak lze hrát čistě pro zábavu a co největší vyřádění se, hra bude mít i tak spád. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 208 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář