Světlovrazi a světlonoši

Akční večerní/noční hra zejména pro starší děti. Tajně určení světlovrazi a světlonoši, stačí vám jedna svíčka a několik sirek!

Nejlepší doba na hraní je večer, nejlépe při stmívání nebo za tmy. 

Podle počtu hráčů si nachystáme stejný počet sirek, které budou sloužit pro losování, nikoliv zapalování svíčky. Určitou část sirek (není dobré překročit 25% z počtu sirek) použijeme tak, že je zapálíme o škrtátko a sfoukneme, jakmile je knot trochu ohořelý. 

Všechny sirky promícháme a určí se jeden, který je drží v dlaních. Ostatní utvoří řadu a po jednom si losují sirky z dlaní. Kdo si vytáhne ohořelý knot, je pro následující kolo světlovrah, kdo má hlavičku sirky v původním stavu, tedy s vrstvou síry na konci, je světlonoš. Určení, zda je daný hráč světlonož nebo vrah je naprosto tajné. 

V okamžiku, kdy každý zná svoji roli se začne hra. Zapálí se svíčka na startu a úkolem světlonošů je dopravit svíčku na cílové místo. Světlovrazi naopak tento úkol chtějí znemožnit, tedy zhasnout svíčku dříve, než se dostane do cíle. Jelikož je ale vrahů podstatně méně, není vhodné se hned prozradit. Světlonoši totiž mohou svíčku bránit jakkoliv, pokud tedy mají podezření na nekalé úmysly nějakého hráče, mohou jej držet daleko od svíčky libovolným způsobem.

Průběh se vždy po zhasnutí svíčky nebo dopravení do cíle opakuje, včetně losování role. Hra se dá hrát na několik kol, většinou všechny baví, tudíž pak nikdo neví, kdy přestat. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 464 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář