Tip na výlet: Pevnost Josefov

Kategorie: Výlety

Barokní pevnost na soutoku řek Metuje, Úpy a Labe, o kterou se ale nikdy nebojovalo a nebyla ani obléhána. Úžasný zážitek nejen při procházení tajuplných podzemních prostor. Celá pevnost byla postavena v rekordním čase!

Severně od Hradce Králové (zhruba 22km) narazíme na pevnostní město Josefov, které je dnes částí města Jaroměř. Jeho zbudování nařídil císař Josef II. v roce 1780 a již v 1787 bylo dokončeno.

Pevnost měla sloužit jako obrana Habsburské říše před Pruskem, které získalo pevnosti ve Slezsku a posouvalo tak své hranice. Nikdy ale nebyla obléhána a tak byla v roce 1888 zrušena.

Okolo celé stavby i fungování pevnosti je spousta dalších zajímavostí. Lépe se je proto dozvíte přímo na místě, kde si můžete spoustu prostor přímo projít a vidět na vlastní oči a zažít na vlastní kůži. Skvělý zážitek zaručen!

Kromě prohlídek pevnosti jsou k dispozici i různé jiné programy, které jsou zde připraveny. Níže v přehledné tabulce zjistíte, jaká je otevírací doba pro dané měsíce. A samozřejmě všechny další informace získáte na oficiálních stránkách Pevnosti Josefov.

 

duben a říjen víkendy a svátky (9:00 - 17:00)
květen, červen a září úterý - neděle, svátky (9:00 - 17:00)
červenec, srpen denně (9:00 - 18:00)

Přejeme pěkný výlet!

Foto: www.eprogram.cz, www.jaromer-josefov.cz

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 188 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář