Tip na výlet: Vodní hrad Švihov

Kategorie: Výlety

Okres Klatovy nabízí k návštěvě kromě mnoha jiného také vodní hrad Švihov. Stavba je dostupná přímo z vesnice, vstupní branou projdete bez jakéhokoliv vstupného.

Hrad je obklopen umělým vodním příkopem, který je napájen z nedaleké řeky Úhlavy. Začátek budování se datuje do konce 15. století, samotný příkop vznikl až v roce 1504 po smrti původního vlastníka Půty Švihovského. Hrad odolal během Třicetileté války také dvěma nájezdům švédských vojsk, následně ale měl být na císařův rozkaz srovnán se zemí. To se nakonec nestalo. 

Kromě působivé historie se toto stavení zakomponovalo do českého filmového provedení Tří oříšků pro Popelku, respektive jeho nádvoří. Místní hradní nádvoří bylo několikrát použito do filmu, což dokládají také vystavené makety některých postav z pohádky. Dále můžete na hradě navštívit výstavu vázanou na tuto filmovou pohádku.

Budete-li mít cestu okolo okresu Klatovy nebo zde dokonce budete trávit nějaký čas tak vězte, že návštěva hradu Švihov je jistě pěknou záležitostí. Více informací se dočtete na stránkách hradu.

Přejeme pěkný výlet!

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 358 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 1/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář