Tvořivá hra s Lego Duplem!

Mnoho a mnoho dětí si v dětství oblíbí Lego, případně Duplo. Spousty kostiček různých tvarů, díky nimž se dá postavit kdejaké dílo. Nejen předem dané stavebnice se dají těmito dílky postavit. Zkuste si zahrát stavbu "věže", při níž nikdo ze soutěžících nechce, aby jemu dílo spadlo.

Připravíme si co nejvíce stavebních kostek, ideálně všechny stejné a takové, aby měli alespoň 6 kulatých výstupků, kterými se dá kostka přichytit k ostatním. Druhou potřebnou pomůckou ke hře bude hrací kostka.

Ať už hrajeme s jedním nebo více dětmi, princip je vždy stejně jednoduchý. Hráč na tahu hodí kostkou. Podle toho, jaké mu padne číslo, přesně na tolik kulatých výstupků předešlé kostičky musí umístit tu svoji tak, aby se celá věž nezhroutila. 

Kdo přidá jako poslední kostku, po které se stavba zhroutí, získává mínusový bod. 

Hrát se dá také týmově a to tak, že několik skupin o stejném počtu hráčů mezi sebou soutěží v tom, kdo postaví nejvyšší věž. Základ hry je vždy stejný - tedy jeden hráč hodí kostkou a podle hozeného čísla musí na tolik výstupků předchozí kostičky připevnit svoji.

Více ve video-návodu:

Insipraci dodala "Oikjoi"

I vy můžete přidat svůj nápad na jakoukoliv aktivitu s dětmi.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 457 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář