Upíre, upíre, začni konat!

Každý někdy viděl nebo četl nějakou pohádku, kde se vykytl upír. Děti si ho dokáží po svém představit a ví, že lidi zabíjí kousnutím do krku. Stát se jím v této hře bude chtít každý!

Znáte-li hru Městečko Palermo, tato hra je poněkud podobná, avšak stále má své kouzlo.

Postavíme všechny hráče do kolečka a tajně (stějně jako v Palermu) vybereme upíra. Rovnou může hra začít, tudíž všichni zůstanou se zavřenými oči stát, kromě upíra, který oči otevře. Začne se dohromady říkat: "Upíre, upíre, začni konat." Věta se opakuje tak dlouho, dokud upír někoho nezabije. To provede tak, že co možná nejtišeji dojde ke své oběti a dotkne se jí na ramenou. Zabitý zakřičí a dřepne si / sedne si. Nyní všichni dvakrát řeknou: "Upíre, upíre, děkujeme." Po druhém zaznění všichni otevřou oči a úkolem přeživších je odhalit upíra.

To se dělá stejně jako v Městečku Palermu, tedy vznese se několik obvinění a každý obviněný se snaží obhájit. Následuje hlasování o tom, koho ostatní určí za upíra, kterého popraví. Pokud nezlikvidují správného upíra, hra pokračuje další nocí.

Tip

Pro lepší atmosféru tuto hru hrajeme v absolutní tmě. I tak necháme všem oči zavřené, aby náhodou někdo nezahlédl upíra zabíjet. Po upírově zákroku tak v místnosti rožneme.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 681 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář