Usedněte společně k deskovkám

Vánoční čas kromě příchodu Ježíška a četných návštěv prarodičů a příbuzných také nabízí čas, kdy si může celá rodina společně zahrát nějakou deskovou či karetní hru a skvěle se tak pobavit. Odtrhněte na chvíli děti od nových telefonů, tabletů a počítačů a užijte si legraci s deskovkami.

Na trhu je k dostání nespočet různých deskových a karetních her. Jistě nějakou pěknou máte doma, ať už delší dobu nebo právě od 24. prosince. Svolejte si večer celou rodinu ke stolu a užijte si dohromady vybranou společenskou hru. 

Děti se tak alespoň na chvíli odpoutají od obrazovek chytrých zařízení či počítačů. Navíc deskové hry učí děti rozvíjet určité schopnosti či dovednosti. S menšími dětmi sáhněte raději po nějaké více obrázkové hře, která dohromady netrvá příliš dlouho. Dobrá délka hry je do půl hodiny, poté se dá celá hra při zájmu zopakovat. Se staršími se jistě nebojte nějakých sofistikovanějších her.

Malé děti mají ve velkém případě v oblibě hru Dobble. Jedná se spíše o karetní hru, avšak je plná obrázků a zabaví se u ni i starší či dospělí. Procvičte tak postřeh svých dětí formou hry, u níž se sejdou všichni členové rodiny.

Dále je také velmi populární hra Monopoly, kterou zná snad každý. Pro delší hraní je lepší tuto deskovku vytáhnout jen se staršími dětmi. Avšak zahrát si ji můžete i třeba s prvňákem, který může hrát dohromady například s jedním z rodičů. 

Máte-li nějakou oblíbenou společenskou hru, kterou si rádi zahrajete doma nebo někde v kolektivu dětí, napište její název do komentářů pod článkem a inspirujte tak ostatní. Přidat samozřejmě můžete i odkaz, kde hru zakoupit.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 562 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář